zaleđen benzin

Moderatori: baldimor, Kiščina

zaleđen benzin

PostPostao/la cavalino » 13 vel 2012, 23:04

Molim da mi pomognete savjetima ili razmišljanjima.
Na -17 inače uredna Astra H 1.6 TP Z16XER nije htjela uplaiti, vergla ali ne pali.
HAK ga odslepa u servis ovlašteni, tamo ustanove da je akumulator, iako su dan prije na redovnom servisu rekli da je ok:) i da je smrzlo gorivo. Zamolim da isprazne tank i da promjene svjećice za svaki slučaj. To su i učinili i natočili na Tifonu 100 kn. Platim sve 1670 kn+100 kn gorivo.
Ujutro auto opet ne pali. Nazovem servis i pitam kako to da ne pali, a oni meni da sam trebao natankat pun tank i da je opet smrzlo i da je vjerojatno otišla pumpa goriva. Jučer to nitko nije spominjao kao mogućnost. Odšlepam auto HAK-om u drugi servis psc osijek koji mi je kod kupnje dao 5+ jamstvo, a njihov servisni savjetnik kaže da ukoliko je problem u pumpi jamstvo će to pokriti. Danas zove šef radionice i kaže auto smo uvezli, kad ono u tanku led, auto ne pali jer pumpa vuče s dna a na dnu led, te da je svaki put unutra uredno palio i da ga ostavim kod njih još i danas da ujutro vide hoće li paliti nakon noći vani. Moguće je kaže da je led pri širenju oštetio pumpu. Naravno on sada kaže da jamstvo 5+ ne pokriva pumpa goriva jer citiram stoji: "pumpa goriva (izuzev pumpe goriva za sustave ubrizgavanja)". Kaže mi čovjek da je kod mene slučaj pod izuzev a da ovo pumpa goriva odnosi se na AC pumpe za stare aute. Ja pitam jesam li ja kupio Kaddeta i uz njega dobio knjižicu jamstva ili novi auto i jamstvo za njega. Čudno mi je da dva puta mrzne gorivo, i imam osjećaj da ovi prvi niti nisu ispraznili tank nego ostavili loše gorivo za sto kuna a meni prikazali neki drugi račun i još mi fino naplatili 100 kn. Molim da mi neko da razmišljanje ili natuknicu šta bi napravili jer imam osjećaj da ću i dalje plaćati fine novce.
oprostite na dužini i hvala svima unaprijed!
Astra H 1.6 Z16XER
cavalino
Max speed: 50km/h

Re: zaleđen benzin

PostPostao/la zok » 13 vel 2012, 23:51

Ja imam osjećaj da su te u prvom servisu dobro namagarčili.
Akomulator,svijećice i navodno ispumpavanje rezervara 1670kn? meni to zvuči malo puno.
zok
Max speed: 395km/h

PostPostao/la miro333 » 14 vel 2012, 08:38

zasto uopce ici u neki "servis" ako imas garanciju?
duzni su ti oni odvest auto, na šlepi. ako si vec bio u nekom drugom servisu i onda se vratio u psc, nece ti priznat garanciju!
Opel Astra H 1.6 Twinport Essentia+
Opel Astra GTC 1.4 PEH Enjoy+
miro333
OCC - Član Opel Kluba
OCC - Član Opel Kluba

PostPostao/la nsubasi8 » 14 vel 2012, 09:30

smrznuo se benzin..ipak mi je to malo cudno :puzzled:
astra h 1.7 cdti-essmort
viewtopic.php?f=5&t=15018#p223033
nsubasi8
OCC - Moderator
OCC - Moderator

PostPostao/la rango27 » 14 vel 2012, 09:39

2cavalino
da si bliže zg, više bi te oderali vjeruj
ovo nemože proći , to što se tebi dogodilo
prvo sve ok kažeš, ustanovljeno u servisu, onda odjednom nevalja
neznam kako se to sad odjednom gorivo smrzne benzin
ako imaš malo u rezervoaru
meni je na vectri b, uredno rezerva upaljena, auto vani na -15
nikada nikakvih problema
auto star16g.

gdje je sad taj novi akumulator, gdje je stari
gdje je ta pumpa koju su zamijenili, stara ?????
ako jesu
gdje su te svječice stare, ako su zamijenili, stavili nove????

nisi ti ništa od toga niti vidio, a kamoli dobio na uvid, pretpostavljam
ni prvi ni zadnji kojeg če nažalost derati dok god mogu
ispravi me ako griješim
:bye:

ako je samo akumulator bio u pitanju
onda si to masno platio

treba ti pošteni majstor, da ti održava auto
da si kojim slučajem bliže, ja bi ti to složio a u đepu bi ti bilo ostalo
too much love
..Gospodin naš Isus bijaše jak,i učini Božji Zakon
10. zapovijedi velikim i slavnim..

http://www.youtube.com/watch?v=vUSJwvFZBls
rango27
Max speed: 350km/h

PostPostao/la zok » 14 vel 2012, 10:01

nsubasi8 napisao:smrznuo se benzin..ipak mi je to malo cudno :puzzled:

Vjeruj mi da se i prošle god tu po Samoboru ljudima smrzavao benzin,ne dizel,nego benzin,nisam vjerovao dok nisam na par autiju čuo santu leda kako udara po rezervaru :rotfl:
zok

PostPostao/la miro333 » 14 vel 2012, 10:26

Opel Astra H 1.6 Twinport Essentia+
Opel Astra GTC 1.4 PEH Enjoy+
miro333
OCC - Član Opel Kluba
OCC - Član Opel Kluba

PostPostao/la zok » 14 vel 2012, 10:37

Ma naravno da je i dizel u komi,pogotovo na ini,ali eto do prošle godine nisam vjerovao da se može benzin smrznut.lol
zok

PostPostao/la Astra CDTI » 14 vel 2012, 14:45

zasto je dizel na ini u komi? meni ove godine nije smrznuo na -24 auto je bio cijelu noc vani i jos je bio na rezervi? inace mi je auto garziran ali sam ga namjerno ostavio vani na tolkoj hladnoci i na rezervi da vidim kakvo gorivo imaju.
Astra H 1.7CDTI+ remap
Astra CDTI
Max speed: 170km/h

PostPostao/la B_H_0408 » 14 vel 2012, 15:05

Na dosta hrabar nacin ti testiras inino gorivo...
Astra GTC
B_H_0408
Max speed: 170km/h

PostPostao/la cavalino » 14 vel 2012, 15:15

Ekipa hvala Vam na odgovorima i razmišljanjima.
Probat ću na neki način obuhvatiti sve što ste rekli. U oba slučaja govorimo o vlaštenim servisima prvi Auto Will u Vinkovcima a drugi PSC.
To jamstvo koje ja kao imam je 5+ jamstvo dilera dakle PSC ne tvorničko. ono izgleda ne pokriva ništa a kamoli šlepanje, a jedino što treba da se pokrije to sam ja i to po ušima jer sam nasjeo na marketinški trik kod kupnje. Prvi servis mi nije ništa pokazao od zamijenjenog tako da mogu samo vjerovat. Vozim auto u ovlašteni radi tog nazovi jamstva i ipak očekujem neku razinu i kvalitetu. teško je ovdje naći neki ok servis izvan mreže opel. meni je ispade po njima prvo smrznulo inino gorivo pa potom i class od Tifona. Danas me zovu iz PSC Osijek i kažu da i jutros nakon noći vani nije palio ali da se sada čuje pumpa da zuji, ona ima na izlazu iz tanka po mjerenjima 4 bara ali benzin ne dolazi do motora. Tank su skunuli i oprali, ali da su otkrili da su vodovi od tanka do motora puni leda a osobito kaže voditelj da na tom vodu ima neko aluminijsko proširenje kao neka flašna u kojoj je led. to će propiriti i nasuti novo gorivo i to očekuju da će riješiti stvar. Trebam danas do 17 sati doći po auto. Mislite li da to što kažu ima smisla? Hvala Vam!
Astra H 1.6 Z16XER
cavalino

PostPostao/la zok » 14 vel 2012, 15:19

tifon ti toči inino gorivo,tak da ti je to sve isto :rotfl:

A sada da li ima smisla,možda i ima.
zok

PostPostao/la cavalino » 14 vel 2012, 22:43

Ljudi evo me sa izvještajem. Bio u PSC Osijek, kad sam došao tank je bio dolje skinut s auta i mjastor mi na ruke da komadiće leda koje upravo vadio iz tanka, oprao ga je poslije toga i posušio, vodove goriva propirio zrakoma problem je najviše bio u prigušivaču oscilacija goriva u kojem je bio led. auto zasad radi, natankao sam punog class na tifonu pa ćemo vidjeti ujutro. Naplatili 300 kn a na njemu su radili danas i jučer izvjesno vrijeme. koja razlika u odnosu na Will a oni još nisu skidali tank nego usisali nečim. sutra idem tražit dio novaca nazad i sjest ću ima na glavu sa svim inspekcijama i sranjima. A još mislim i da su me možda zeznuli i za akumulator. Danas sam u PSC dobio ispis testiranja akumulatora od dan prije zaleđivanja kada sam bio na redovnom servisu. Molim one koji se kuže da prokomentiraju nalaz testa i je li bio za zamjenu: Napon 12,82 V, Izmjer. 227 A(DIN), VIN 2422, Temp 13 stupnjeva C.
Astra H 1.6 Z16XER
cavalino

PostPostao/la Žiža » 14 vel 2012, 23:08

taj aku je dobar
CAR SPA - Car Polish & Detailing http://www.facebook.com/car.spa.vinkovci
Z14XEP -> JOJ14PEH
Žiža
Max speed: 400km/h

PostPostao/la pirgohr » 15 vel 2012, 12:01

Nevjerovatno..... Čuj ovo! Ja sam ti neki dan kod sebe (sis-mos žup.) stao liku na cesti kojem je smrznuo diesel u seat cordobi iz VU. Kaže da nešto nije u redu sa gorivom u slavoniji.... sad vidim da si ti iz VK. Lik veli da je točio na OMV.

A najčudije je što se super smrznuo.... ja sam čuo da u stare diesele toče po litru-dve supera baš da se ne smrzne gorivo.... A ako misliš da su te zeznuli.... imaš onu zaštitu potrošača, a možda imaju i knjigu žalbi tamo....
Astroni Ha 1.7 CDTI 2007. 74kW essentia plus
pirgohr
Max speed: 100km/h

Sljedeće

Vrati se na: Astra H