Ne pali na 1/4 rezervoara

Moderatori: baldimor, Kiščina

Ne pali na 1/4 rezervoara

PostPostao/la andrej26 » 29 lis 2009, 08:34

Dok sam vozio 1.4 imao sam problem sa paljenjem kada gorivo sidje do poslednje crte pre rezerve i kada stoji jer sto duze bude ugasen teze pali.4 meseca niko nije mogao da mi resi problem po raznim servisima jer kada ima goriva sve super.Proveravali su mi sve moguce, pa sam na kraju uzeo sam da resavam problem.Kada sam proverio par stvazri suzio sam izbor na kuciste u rezervoaru gde je pumpa radila odlicno i to je zbunjivalo sve majstore do tada.Problem je bio u samoj posudi koja je potopljena na dno rezervoara i koja na dnu ima gumenu pecurku koja drzi gorivo u posudi i ne da mu da se vrati u rezervoar, jer kada imate manje goriva u rezervoaru posuda je uvek puna i tako pali.Kod mene ta pecurka nije drzala gorivo nego ga je vracala u rezervoar i kada auto stoji preko noci nece da upali nego vergla dugo.Resenje za prvu pomoc je da na kratko zaverglate vise pute da bi pumpa navukla gorivo (jer pumpa ne radi na svako davanje kontakta) i tek onda hoce da pali ili kada imate sto vise benzina.Srecom uvek imam jos neku Astru u dvoristu pa sam mogao da uporedjujnem dve 1.4 paralelno i tako sam resio kvar jer sam ih ostavoi na isto goriva u rezervoaru i testirao danima, menjao kucista iz jedne u drugu i ujutru nalazio jedno kuciste prazno, a drugo puno. Zamenio posudu( ne novu- preskupa) i sve Ok. Polovna posuda kupljena bez pumpe prebacio moju pumpa i to je to.Ako treba pomoc tu sam i bice mi drago.
1.9 CDTI Elegance+
andrej26
Max speed: 100km/h

Re: Ne pali na 1/4 rezervoara

PostPostao/la nsubasi8 » 29 lis 2009, 12:12

dobar savjet za kolege koji imaju benzince..
astra h 1.7 cdti-essmort
viewtopic.php?f=5&t=15018#p223033
nsubasi8
OCC - Moderator
OCC - Moderator

Vrati se na: Astra H