astra g - zvuk, skidanje tapecirunga?

Autoakustika, video i navigacija te sve vezanu uz kupovinu, problematiku, ugradnju, riješenja...

Moderator: stressman

astra g - zvuk, skidanje tapecirunga?

PostPostao/la dr_doom » 15 tra 2008, 21:29

Pozdrav!

Jel mi može netko napisat šta astra g (classic II) ima seriski u prednjim vratima od zvuka, kolko je to vata i čime bi se to eventualno moglo zamijenit?

znači zvučinici serijski (vi mi recite specifikacije), a radio je Kenwood KDC-W6031Y.

I još me zanima kolko košta povlačenje žica u stražnja vrata navedenog auta?
Zadnja izmjena: Vjeko; 30 srp 2008, 12:11; ukupno mijenjano 1 put/a.
Razlog: Spojene teme i edit naslova
dr_doom
Max speed: 50km/h

Re: zvuk, astra g

PostPostao/la stressman » 18 tra 2008, 10:50

dr_doom napisao:Jel mi može netko napisat šta astra g (classic II) ima seriski u prednjim vratima od zvuka, kolko je to vata i čime bi se to eventualno moglo zamijenit?

Imas papirnate dual-cone zvucnike cca 10-15W RMS-a. U prednjim vratima imas predvidjeno mjesto kod retrovizora za ugradnju visokotonaca, a aftermarket 16cm zvucnike moyes ubaciti u vrata pomocu plasticnog adaptera (dobar zvuk cca 30 kn). U zadnja vrata idu 13cm zvucnici, takodjer uz adapter, a postoji i mjesto za visokotonac kod kvake za otvaranje vrata. Mislim da bi kablovi u zadnja vrata trebali biti vec provuceni, ako postoje na ISO konektoru...

znači zvučinici serijski (vi mi recite specifikacije), a radio je Kenwood KDC-W6031Y.

I još me zanima kolko košta povlačenje žica u stražnja vrata navedenog auta?

Serijala zvucnici ne zvuce lose, ali ne primaju puno snage i tek kad naprijed stavis kvalitetniji separate sistem zvucnika ce to zvucati kako treba :)

Ovaj Kenwood bi to trebao tjerati kak treba. Ako zelis da bude BAS GLASNO, onda treba ubaciti nekakvo pojacalce pod sic :D
das "C" projekt

VW Scirocco '84. - daily beater
stressman
OCC - Moderator
OCC - Moderator

PostPostao/la dr_doom » 18 tra 2008, 13:38

aha... kužim..... nego čemu adapteri u prednja vrata? kaj nisu serijski na 16 cm-a? :puzzled:

edit: pojasni mi malo ovaj separate sistem :eureka:
dr_doom

PostPostao/la Dubravko » 18 tra 2008, 15:36

Originalni zvučnici u prednjim vratima imaju tu neku plastiku na sebi kao distančnik kako bi zvučnici bili odmaknutu od vrata recimo 2 cm. Da bi jednako tako stavio drugo zvučnike moraš kopiju takvog distančnika staviti između lima i zvučnika. Prvo zašarafiš te plastike na zvučnik i onda sve skupa na vrata. Da bi iskoristio originalne morao bi uništiti originalne zvučnike, razrezati ih i onda iskoristiti te plastike. U dobrom zvuku koštaju 30kn ti plastični adapteri, distančniki.
Dubravko
Max speed: 220km/h

PostPostao/la tomo-OS » 19 tra 2008, 08:02

pazi na dubinu ugradnje
AUTO KLUB SLAVONIJA
tomo-OS
Max speed: 400km/h

PostPostao/la dr_doom » 19 tra 2008, 20:45

namjeravam u prednja vrata za početak stavit Sony XS-HA1727.... al preporuke su dobrodošle.... zasad ne namjeravam stvaljat neko pojačalo u auto, a za zvučnike (par) namjeravam izdvojiti cca. 700kn
dr_doom

PostPostao/la stressman » 19 tra 2008, 23:15

http://www.svijet-medija.hr/mac_audio_p ... 6,154.aspx

http://www.svijet-medija.hr/mac_audio_m ... 3,154.aspx

http://www.svijet-medija.hr/focal_kit_1 ... 0,154.aspx

http://www.svijet-medija.hr/ground_zero ... 4,154.aspx

http://www.svijet-medija.hr/dls_b6a,12955,154.aspx

http://www.svijet-medija.hr/alpine_sxs- ... 8,154.aspx

http://www.svijet-medija.hr/jbl_gt5-650c,15690,154.aspx

edit: pojasni mi malo ovaj separate sistem

Separate sistem (kao što ćeš vidjeti iz gornjih linkova) tiznači da je zvučnik za visoke tonove dislociran i po mogućnosti montiran u autu na malo višoj lokaciji nego dolje u kickpanelu od vratiju. Slika mojeg Mac Audio sistema iz službene Astre G:

Slika Slika

Inače, sa niti jednim od gornjig zvučničkih sistema nećeš pogriješiti. Stvar tvog izbora je jedino u tvojem izboru glazbe/soničnim afinitetima ;). Možemo se i dogovoriti da se nađemo pa poslušaš kako zvuči MAC audio kod mene... iako po mojem iskustvu, bilo kakav kvalitetniji kick će dobro "igrati" u astrinim vratima ;)
das "C" projekt

VW Scirocco '84. - daily beater
stressman
OCC - Moderator
OCC - Moderator

PostPostao/la dr_doom » 20 tra 2008, 12:03

a kolka je maksimalna dubina zvučnika koja se može stavit nutra?
dr_doom

PostPostao/la gringo » 21 tra 2008, 07:02

Pozz,
Ja imam astru calssic II 5v koju sam kupio prije 2 mj,
Odmah čim je došla sam im dao u servisu da mi ugrade moje prednje i zadnje zvučnike s visokotoncima i radio.
Prednje zvučnike sam uzeo Sony XS-HA1727, a stražnje Sony XS-HA1327, radio Pioneer DEH-P5900MP.
Sa prednjim zvučnicima sam dobio i distancere (adaptere) za ugradnju u prednja vrata za opela (svaka čast Sony), a za stražnje zvučnike ti ne postoje distanceri za astru G već moraš uzeti http://www.svijet-medija.hr/regent_pl_1 ... 4,154.aspx te će ti ovi u servisu kada budu ugrađivali stražnje zvučnike morati izbušiti nove rupe na obruču zvučnika da bi ih mogli pričvrstiti na distancere jer su originalne rupe na svim 13cm zvučnicima preširoko postavljene (ali nemaš problema jer ima dovoljno mjesta na bilo kojim 13cm zvučnicima za nove rupe).
Sve u svemu mene je ugradnja novih zvučnika i ožičenje u zadnjim vratima došlo 1500kn. najskuplje će te doći to ožičenje jer moraju mjenjati onaj dio (adapter) u zadnjim vratima kroz koji prolaze žice iz prednjeg djela vozila u stražnja vrata (centarlno i te spike), a svaki taj adapter za ožićenje ti dođe oko 570kn (znači dva takva oko 1100kn). A u svakom normalom car audio studiu će ti reći da ti prvo u opelu moraju provesti ožićenje u stražnja vrata prije nego bi ti oni eventualno ugrade zvučnike, pa ti je najbolje da ti onda u opel servisu sve odjednom naprave, jer ionako ti se moraju skidati svi tapecirunzi da bi stavio zvučnike.

Btw, bilo koji custom fit zvučnici ti stanu unutra jer im se dubina kreće od 4.5 do 5.5 cm, a mislim da u vratima imaš mjesta cirka 10-ak cm (mislim da sam to vidio na blaupunkrovoj sranici http://carconf.blaupunkt.com/default.asp?lang=en ). Distanceri za ugradnju zvučnika ti i sluše da smanje dubinu zvučnika pa stoga nećeš imati problema s time.
Jedino sam vidio da Blaupunkt ima originalne distancere za 13cm zvučnike za ugradnju u opel astu G (da ne moraš bušiti nove rupe, ali neznam di bi se mogli kupiti, inace šifra tih distancera je 7606500141001), mozes ih vidjeti na stranici tog blaupunkt konfiguratora koju sam ti dao.

Za sada sam prezadovoljan zvukom u autu.
____
Srebrna Munja, viewtopic.php?f=5&t=27226
gringo
Max speed: 100km/h

Skidanje tapicirunga s prednjih vratiju

PostPostao/la dr_doom » 29 srp 2008, 18:27

Budući da namjeravam mjenjat prednje zvučnike u astri g zanima me šta preporučate do cca. 500kn (par) i naravno zanima me kako se skida tapicirung s prednjih vratiju, zapravo, ne tapizirung nego onaj donji plastični dio gdje se nalaze zvučnici.

vidio sam da ima nekih šrafića, ali nije dovoljno samo njih odšrafit - još nešt drži tu ploču na vratima...
dr_doom

Re: Skidanje tapicirunga s prednjih vratiju

PostPostao/la stift » 29 srp 2008, 21:19

Vjerojatno ko i na svim drugim autima postoje kopče.
Ako si odšarafil sve šarafe onda lagano vuci prema sebi da popuste kopče.

No, malo pričekaj da se javi netko tko je to radil pa da veli točan proces skidanja :smile:
Kadett E 1.6
ABS Special
stift

PostPostao/la dr_doom » 29 srp 2008, 22:11

istina, postoje neke kopče, al ne bih htio samo tak vući da ih slučajno ne pokidam....

ajd da čujem i druge šta kažu :puzzled:
dr_doom

PostPostao/la stift » 29 srp 2008, 22:22

Te kopče su inače potrošni materijal, imaš ih za kupiti, dođu par kuna.
Kadett E 1.6
ABS Special
stift

Vrati se na: In Car Entertainment