Opel Vectra 1.9 cdti 150HP

Moderator: Ahatea

PostPostao/la mmiillee » 06 vel 2007, 20:15

da kuzim ja sve to :) ali lijepo covjek gore kaze isto kao sto je gtc nativ za trovratnu astru.. a to nije isto. slicno mozda..

ps, mi matematicira volimo kad se precizno definiraju stvari :)

uglavnom necemo OT :)

ajmo pomoci covjeku da sto bolji auto nadje
mmiillee
Max speed: 220km/h

PostPostao/la Rider on the storm » 06 vel 2007, 20:21

Dečki oznaka GTC i GTS označava isključivo Karoserijsku izvedbu cozila.
GTC kod astre je 3 vratni compact, a kod vectre 5 vratna limuzina ili ti liftback. Oznaka GTS nema nikakve veze sa opremom vozila. I koliko ja znam ima i GTS sa faceliftom.
Ahoj! :bye:
Ne dušo, tek u jesen otkriju se boje krošanja, sve su slične u ljeto, zelene. Naposlijetku ti si dobro znala ko sam ja, čemu suze lijepa ženo!
Rider on the storm

PostPostao/la Igor_zgb » 06 vel 2007, 20:33

Znaci GTS znaci da ima 5 vrata i to je to , to nije nikakva oprema po kolegi koji je napisao post ispred mog :)

Vidio sam gts, da ima na pragovima letvice i pise GTS?!

sad sta je to na kraju oprema ili znaci da ima 5 vrata?

Jel moze onda biti 5 vrata a da nije gts nego da je elegance ili cosmo ili sta vec?
Igor_zgb
Max speed: 300km/h

PostPostao/la Rider on the storm » 06 vel 2007, 20:39

Gts je 5 vrata i tu nema boga!
:evilgrin:
Ahoj! :bye:
Ne dušo, tek u jesen otkriju se boje krošanja, sve su slične u ljeto, zelene. Naposlijetku ti si dobro znala ko sam ja, čemu suze lijepa ženo!
Rider on the storm

PostPostao/la Vjeko » 06 vel 2007, 21:16

Malo da se vratim na GTS!
GTS-a više nema kao takvog. To je bila izvedba sa 5 vrata i dodatnim spojlerima prije facelifta. Nudila se u dvije opreme: GTS i GTS Elegance (ova jača se prepoznaje po ksenonu i 17" alu felgama sa šest duplih krakova, dok je GTS imao 16" čelične naplatke)
Ove nove sa 5 vrata nemaju tu oznaku ni dodatne spojlere već imaju identične branike onima sa 4 vrata i mogu se dobit i uz ovnovni paket opreme.

Mnogi su u zabludi kad misle da 1.9cdti (moderne common-rail koncepcije) troši više od 2.2dti-a (zastarjele koncepcije sa sustavom ubrizgavanja - visokotlačna razvodna pumpa s brizgaljkama). Pa upravo su ga i zamjenili iz tog razloga što nije mogao pratiti konkurenciju po tom pitanju.
1.9 je noviji, moderniji, manje troši, bolje ubrzava, veći okretni moment, jedina mu je mana što ima izraženiju turbo rupu.
Corsa C 1.7CDTI Cosmo+
Astra H 1.7CDTI Cosmo+
Garaža
Vjeko
OCC - Upravni Odbor
OCC - Upravni Odbor

PostPostao/la nokia.m » 07 vel 2007, 10:00

negdje pola godine prije facelifta je uvedena vectra sa 5v koja nije gts. znam da se jedna pojavila u bjelovaru i nikak mi nije bilo jasno kak je 5v a ne gts....

neki dan kad sam vozio vectru, ostavio sam gas do poda u 3. i nakon 2000 okretaja me tak zaljepila za sjedalo da me baš iznenadila...ono, u sekundi tak povuče da to nije normalno...

a ispod 2000 nema veće razlike dal je gas do poda il na pola...
nokia.m
Max speed: 170km/h

PostPostao/la Igor_zgb » 07 vel 2007, 10:04

Kada je izasao facelift?

znaci gts ice su samo stare vektre s 5 vrata
Igor_zgb
Max speed: 300km/h

PostPostao/la Vjeko » 07 vel 2007, 12:55

A nije baš tak: Ta GTS oznaka je oznaćavala model sa 5 vrata, ali i najaće pakete opreme.
GTS je Elegance paket+ (sportska sjedala, središnja konzola s kromiranim umecima, upravljač s tri kraka presvučen kožom, sportsko podvozje, čelični naplatci 16" s gumama 215/55, ukrasne letvice (mat kromirane), crno kromirani rubovi prednjih svjetala, sportski odbojnici sprijeda i straga, zatamnjena stražnja svjetla)
GTS Elegance oprema Vectre GTS+ (naplatci od lake legure 17" (šest duplih krakova) s gumama 215/50 R17, sustav za pranje prednjih svjetala i ksenonska prednja svjetla)

Facelift je poćeo od 9mj. 2005.g., al ovisi i o pojedinoj zemlji.
Corsa C 1.7CDTI Cosmo+
Astra H 1.7CDTI Cosmo+
Garaža
Vjeko
OCC - Upravni Odbor
OCC - Upravni Odbor

PostPostao/la mmiillee » 07 vel 2007, 20:04

molim da ne pricate ako niste sigurni..

po 10ti put ponavljam jer znam to.

gts je kao dodatni paket opreme koji se isporucivao samo u vectri s 5 vrata..
Jer postoje vectre s 5 vrata kojima odozada na letvici ne pise gts i postoje one kojima to pise, a obje mogu biti sa istim motorom..
gts je isporucivan samo s jacim motorima, a ovaj s 5vrata ima cak i 1.6 benzin

nesto slicno kao sto sad imas opc-line, tako je onda bilo gts.
I nije to oznaka za vectru s 5 vrata, nego se samo s njom isporucivao uz kao sto vec rekoh elegance i sport pakete opreme!!!

e sad, ovi motori.. misljenja sam da je rabljeni bolje kupiti s 2.2dti nego 1.9cdti iz jednoistavnog razloga sto je motor manje isforsiran i sto je po tom pitanju pouzdaniji i veci je ocekivani vijek trajanja motora.
potrosnja i performanse su dosta slicni, razlika od 1L na 100km na bilo koju stranu ne igra ulogu u auto koji toliko kosta. Sto se performansi tice, nit jedan nisu trkaci nego su to posovne i obiteljske limuzine koje obje jako dobro idu, ali zbog vise konja tu je u prednosti ovaj s vise konja.
I na kraju, sto se tice odrzavanja bolji je 2.2 od 1.9.. pa tako i za izbor rabljenog :)

ps, molio bih vas da ne pisete krivo vise o tome GTS

facelift je poceo krajem 2005 godine :)

Mozda ti je dobra kombinacija i 2.2 benzin i ugraditi plin. Taj motor je isto jako dobar, trosi 10ak litara, pouzdan i dobro ide u vectri. razmisli i o tome jer je manji rizik kvarova kod benzinca i povoljniji je u startu pa taman za te pare ugradis plin :)
mmiillee

PostPostao/la GTCompact » 08 vel 2007, 01:28

mmiillee napisao:
GTCompact napisao:GTS je naziv za vectru s 5v isto kao sto je i GTC naziv za Astru s 3v.

e pa bravo sad ti sve znas..

nije tocno! razlika je u opremi (gts je sportska izvedba vectre s 5 vrata)

kada se vectra 2002 pojavila na trzistu pojavili su se 5v-gts, 4v sedan i kasnije caravan.
GTS se od obicne vectre s 4v razlikovao u tome sto je imao kosi straznji poklopac prtljaznika sa staklom po tome sto je u unutrasnjosti imao neke sportske detalje (trokraki volan i aluminij), zatamnjena prednja i straznja svijetla i drugaciji prednji odbojnik.

opel je model sa 5v nazvao GTS i dizajnerski ga malo odvojio kako bi privukao nove kupce na 5v varijantu koja je u b generaciji bila jako slabo prodavana.

sad s redizajnom vise ne znam kako je znam da i na njima pise gts, al neznam kako su ga sad upotrjebili.

ko ne vjeruje nek ide na http://www.mobile.de i trazi vectre od 2003 pa na dalje i uvjerice se sta ja govorim, sve 5v vectre su ujedno i gts!
ASTRA caravan 1.6 16v
CORSA 1.3CDTi
GTCompact
Max speed: 350km/h

PostPostao/la Vjeko » 08 vel 2007, 01:45

2mmiillee: Slažem se u svemu s tobom oko oznake GTS. I još jedna dopuna, obićni model s 5 vrata postojao je i u zadnjoj godini prije facelifta.
2GTCompact: nakon redizajna ne postoji više GTS i točka!

Što se tiće izbora motora, evo nekoliko citata s testova vezano uz 2.2DTI s portala http://www.autogodine.hr
autogodine napisao:"Robustan common-rail dizelaš dobro vuče i vrlo je pouzdan, ali troši 10-ak posto više od novih common-rail dizelaša slične snage."

"Turbodizelaš 2.2 DTI s direktnim ubrizgavanjem klasične izvedbe solidan je i pouzdan, ali treba obratiti pozornost na propuštanje ulja te stanje visokotlačne pumpe goriva i turbopunjača."

"Radi se o osrednje kvalitetnom motoru iako je naglašeno masivne i čvrste izvedbe. Osjetljiv je sustav za ubrizgavanje (visokotlačna razvodna pumpa s brizgaljkama), a turbopunjač Garrett T15 teško izdrži više od 100.000 km."

Tako da trajnost motora uvelike ovisi o vozaću i 1.9 tu nemora bit lošiji.

Što se tiće 2.2 16V (147 KS), može popit i 16l po gradu, što je autonomija od nekih 380 km, a uz plin i još manje.
http://arhiva.autonet.hr/autonet/test/v ... /index.htm
I oprez u novi 2.2 direct (155 KS) motor nemože se ugraditi plin!
Corsa C 1.7CDTI Cosmo+
Astra H 1.7CDTI Cosmo+
Garaža
Vjeko
OCC - Upravni Odbor
OCC - Upravni Odbor

PostPostao/la GTCompact » 08 vel 2007, 01:47

evo malo iz AutoBlica broj26 26.prosinac 2002.

opreme koje su se mogle naruciti: club, comfort, elegance, GTS Sport, GTS Elegance.

vrste karoserija: opel vectra 4v i opel vectra GTS

" Vectra prve generacije izradjena je u samo dvije karoserijske izvedbe, kao limuzina i kao kombilimuzina, koja je udjelom u prodaji uvijek znatno zaostajala. Sa sljedecom generacijom ponudu je dopunio i karavan, pa je inacica s peterim vratima jos vise gurnuta u zapecak- kombilimuzina nije postigla veci uspjeh cak ni na onim trzistima koja tradicionalno vole takve karoserije.
Tu pogresku Opel s trecom generacijom vectre ne zeli ponoviti, pa je inacici s peterim vratima ime dopunio kraticom GTS i vec je opticki nastojao uciniti atraktivnijom. Razlike pocinju s prednjim svjetlima i odbojnikom, nastavljaju se preko linije krova, koja se kod GTS-a spusta postupno kao nekad kod calibre, a zavrsavaju s drukcije obojenim straznjim svjetlima i izmjenjenim odbojnikom. pritom su kod GTS-a jasno istaknute i ispusne cijevi, a na repu je i mali spoiler...." auto blic

motori: najsnazniji v6 benzinac rezerviran je iskljucivo za GTS, dok se osnovni benzinac i dizelas ugradjuju samo u limuzinu.

bla bla
uglavnom nigdje se u tekstu ne spominje 5v vectra!
ASTRA caravan 1.6 16v
CORSA 1.3CDTi
GTCompact

PostPostao/la Vjeko » 08 vel 2007, 01:59

Pa zato što je to auto blic iz 26.prosinac 2002. kad je postojala vectra GTS koja se radila sam u izvedbi sa 5 vrata. Malo prije redizajna (koji je nastupio od 9mj. 2005.g) se pojavio obični model s 5 vrata i poslije toga GTS kao takav više ne postoji, nego se službeno spominje samo vectra s 5 vrata, vectra s 4 vrata i karavan.
Corsa C 1.7CDTI Cosmo+
Astra H 1.7CDTI Cosmo+
Garaža
Vjeko
OCC - Upravni Odbor
OCC - Upravni Odbor

PostPostao/la GTCompact » 08 vel 2007, 02:01

Slika

Slika

sorry na kvaliteti, mobitel+mrak-daje ovo sto vidite!

Posted after 1 minute 53 seconds:

Vjeko napisao:Pa zato što je to auto blic iz 26.prosinac 2002. kad je postojala vectra GTS koja se radila sam u izvedbi sa 5 vrata. Malo prije redizajna (koji je nastupio od 9mj. 2005.g) se pojavio obični model s 5 vrata i poslije toga GTS kao takav više ne postoji, nego se službeno spominje samo vectra s 5 vrata, vectra s 4 vrata i karavan.

to je ok i to kontam, al mile govori da je oduvijek, jos od 2002. -kolko ga ja kuzim, postojala 5v varijanta...bez dodatka GTS u imenu, sto nije tacno!
ASTRA caravan 1.6 16v
CORSA 1.3CDTi
GTCompact

PostPostao/la Vjeko » 08 vel 2007, 02:16

Eto gornja je "5 vrata", donja je "GTS"
Slika
Corsa C 1.7CDTI Cosmo+
Astra H 1.7CDTI Cosmo+
Garaža
Vjeko
OCC - Upravni Odbor