Astra G voda za brisače

Moderatori: baldimor, Kiščina

Astra G voda za brisače

PostPostao/la RinMa » 04 vel 2007, 03:23

Nedolazi voda. To je problem...Motorić radi (čuje se) ali voda ne šprica. Gdje se nalazi točno spreminik vode ili neke tekućine za to ?Kako doć do toga?
Nije zaleđeno, nigdje ne curi (već 7 dana nivo tekućine miruje), nisu začepljene one male rupice... help :bouncing:
RinMa
Max speed: 50km/h

PostPostao/la greywiendog » 04 vel 2007, 11:56

Idi na bilo koju pumpu (gde tocis gorivo) i uzmi tecnost za brisace (2l oko 1,5 evra). Ta tecnost je namenjena za zimske uslove jer kao i antifriz ne mrzne na dosta niskim temperaturama. I ja sam imao slican problem, ali ovo je super stvar. Znam da je off topic ali jos da kazem da je ta tecnost odlicna stvar za odmrzavanje prednjeg stakla! Samo naprskas i ukljucis brisace, sve se odledi u momentu! Moguce da je to univerzalni problem kod astri jer ni meni ne izbacuje bas za pohvalu. Izvini sto ti nisam pomogao...
Pozz
Opel Astra 1.7dti 2001.god
Ne diraj!
greywiendog
Max speed: 100km/h

PostPostao/la Spookye » 04 vel 2007, 12:57

neko smece ti je uletilo u cijecivu od brisaca.. ili je smrzlo.. ugl. stisni malo cijevcice pa ces vidit da li su smrzle ili ima neko sra**e unutra..
Spookye
OCC - Član Opel Kluba
OCC - Član Opel Kluba

PostPostao/la RinMa » 05 vel 2007, 13:32

Odbacujem oba odgovora... :D

Tekućina je već 10 dana unutra, autoglass sa ine. Ponovljam, nije zaštopano i nije se zaledilo...

Ajmo neki koji znaju...
RinMa

Re: Astra G voda za brisače

PostPostao/la pena » 05 vel 2007, 14:00

RinMa napisao:Nedolazi voda. To je problem...Motorić radi (čuje se) ali voda ne šprica. Gdje se nalazi točno spreminik vode ili neke tekućine za to ?Kako doć do toga?
Nije zaleđeno, nigdje ne curi (već 7 dana nivo tekućine miruje), nisu začepljene one male rupice... help :bouncing:

ajde malo pročitaj pitanje...

prvo pitaš de je posudica za vodu za stakla prati, a onda veliš da se nivo ne mjenja :puzzled:

kakvu vodu inače stavljaš ??

možda imaš kamenca ??

probaj s iglom lagano mlaznice pročistit za slučaj da u njima ima smeča, al sumnjam da ima u svima...

na zadnje staklo ide tekučina ??
1. xr3i - leti
2. VW POLO - auto stare škole...
3. ASTRA G ( koma auto, koma serviseri )
4. TDi = 110 turbo konja nikad prežednih...
pena
Max speed: 220km/h

PostPostao/la Kiščina » 05 vel 2007, 14:29

Odstopavanje!

Lagano, ja sam to rijesio sa pumpom za gume. Skini kraj pumpe koju stavljas na ventil i stavi gumenu cijevcicu od pumpe na mlaznice gdje izlazi voda na sajbu. 2-3 puta jace drukni i odstopao si mlaznicu.

Drugo sto je moguce je zrak u sustavu. Moras malo duze drzati motoric da radi.

Pozz :bye:
Kiščina
OCC - Moderator
OCC - Moderator

Lokacija: Belišće <-> Zagreb ( Vukomerec ) Auto: Astra H 1.6 16V, Corsa D 1.2 16V

Re: Astra G voda za brisače

PostPostao/la RinMa » 05 vel 2007, 17:58

pena napisao:
RinMa napisao:Nedolazi voda. To je problem...Motorić radi (čuje se) ali voda ne šprica. Gdje se nalazi točno spreminik vode ili neke tekućine za to ?Kako doć do toga?

ajde malo pročitaj pitanje...

prvo pitaš de je posudica za vodu za stakla prati, a onda veliš da se nivo ne mjenja :puzzled:

kakvu vodu inače stavljaš ??

možda imaš kamenca ??

probaj s iglom lagano mlaznice pročistit za slučaj da u njima ima smeča, al sumnjam da ima u svima...

na zadnje staklo ide tekučina ??

Gle, nemoj prodavat pamet kad si ti taj koji ne razumije vrlo jednostavan tekst...Pritom, hvala na ničem a tebi ću posebno objasnit moj problem.

Velim da nigdje ne curi, nivo one tekućine koju sam usuo je isti (ne u spremniku za vodu nego u spremniku za brisace (ono usko duguljasto)). Poveži malo stvari, nemoram sve pisat... :bye:

Posted after 3 minutes 49 seconds:

Kiščina napisao:Odstopavanje!

Lagano, ja sam to rijesio sa pumpom za gume. Skini kraj pumpe koju stavljas na ventil i stavi gumenu cijevcicu od pumpe na mlaznice gdje izlazi voda na sajbu. 2-3 puta jace drukni i odstopao si mlaznicu.

Drugo sto je moguce je zrak u sustavu. Moras malo duze drzati motoric da radi.

Pozz :bye:

Probo sam sa puhanjem u mlaznice, maknuo sam onu gumu i plastiku i došo do crijeva koje ide u mlaznice. Stisnem ga par puta i čuje se da glogoće zrak u spremniku. Tako da sumnjam u ovaj rad sa pumpom ali probat ću.

Ovo sa zrakom unutra sam isto čuo od nekog već, čini mi se da je to problem...[/b]
RinMa

PostPostao/la pena » 06 vel 2007, 08:23

gle ja sam te ljepo pital i nisam ti niš pametoval :eureka:
a ti mi se nemoj kurčit jer nemaš pojma kaj pišeš :evilgrin:

koja voda koja tekučina koje spremište??

u autu imaš dve posudice, jedna je od rashladne tekučine a ispod nje je spremnik za tekučinu za stakla... nema za vodu pa za tekučinu pa za brisače i sl ...

ak ti je teško objasnit točno nemoraš ni pitat...

ja sam te ljepo pita, a pital sam i dvje bitne stvari... al ko te...
1. xr3i - leti
pena

PostPostao/la Jashim » 06 vel 2007, 09:10

Bez grubih riječi bi molio, a ti RinMa ili postavi normalno pitanje ili nemoj gluposti pisati. Ima posuda za vodu za motor i posuda za pranje šajbi. Gdje ti gledaš? Gdje se nije promjenio nivo?

Posted after 1 minute 5 seconds:

Poslikaj motorni prostor i napiši gdje si stavio tekućinu za pranje šajbi
No turbo no problem
Jashim
Max speed: 399km/h

PostPostao/la stressman » 06 vel 2007, 09:53

Sjetih se zgode sa kolegom iz firme koji je još bio zelen (u vozačkom smislu) pa je nalio antifriz u posudu za čišćenje stakala.... mjesecima je odmašćivao prednje staklo na cliu lol

Nego, postupak je jednostavan - skini cjevčicu gdje ide tekućina prema špricama na haubi. Probaj aktivirati motorić i ako tekućina izlazi van na cjevćicu - motor štima, a šprice su ti začepljene... događalo se meni na fordu koji je imao grijanje mlaznica za špricanje, kad to zbrojiš sa kamencem u vodi - dobitna kombinacija :D. Onda sam naučio da se za taj sistem koristi samo destilirana voda. Ako su ti šprice začepljene, skini ih i očisti. Za prvu ruku pročačkaj rupice mlaznica sa iglicom.

Ako ti voda ne izlazi na crijevo, znači da ne štima nešto na putu vode. Ili motorić, ili gumeni filter koji ide prije motorića. Motorić jednostavno iščupaš iz ležišta u spremniku (proliti ćeš tekućinu za pranje, ali jbga :) ) i provjeri.
das "C" projekt

VW Scirocco '84. - daily beater
stressman
OCC - Moderator
OCC - Moderator

PostPostao/la RinMa » 08 vel 2007, 19:40

Jashim napisao:Bez grubih riječi bi molio, a ti RinMa ili postavi normalno pitanje ili nemoj gluposti pisati. Ima posuda za vodu za motor i posuda za pranje šajbi. Gdje ti gledaš? Gdje se nije promjenio nivo?

Posted after 1 minute 5 seconds:

Poslikaj motorni prostor i napiši gdje si stavio tekućinu za pranje šajbi

Pa ja stvarno ne razumijem koji je vama...Onom prvom neću ni odgovarat više.

Pa naravno da sam nasuo u spremnik za stakla i tamo tekucina miruje ve jedno vrijeme. Toliko je ima da vidim nivo u plasticnom duguljastom otvoru gdje se sipa.

Nadam se da ste sad shvatili... :shocked:

Posted after 1 minute 35 seconds:

stressman napisao:Motorić jednostavno iščupaš iz ležišta u spremniku (proliti ćeš tekućinu za pranje, ali jbga :) ) i provjeri.

Di se to nalazi? Kako doći do spremnika i motorića ????
RinMa

PostPostao/la greywiendog » 08 vel 2007, 20:40

Mi smo shvatili sta ti pitas, ali je pitanje ipak malo cudno, jer ne postoji dodatni prostor za smestanje vode (spremnik) osim postojeceg gde sipas vodu. Ona se doprema crevcima do mlaznica uz pomoc motorica. Znaci jedini problemi su da motoric ne radi (sto kazes da nije), da su ti zacepljene mlaznice (kazes da nisu) ili da je zacepljen sistem cevovoda od strane kamenca (sto ce biti da jeste).
pozz
Opel Astra 1.7dti 2001.god
Ne diraj!
greywiendog

PostPostao/la stressman » 08 vel 2007, 23:22

2 rinma: pa gdje je tebi spremnik za vodu za brisače?
das "C" projekt

VW Scirocco '84. - daily beater
stressman
OCC - Moderator
OCC - Moderator

PostPostao/la pena » 09 vel 2007, 08:21

http://img292.imageshack.us/my.php?image=astra06la7.jpg

nije 1.2 ali na svim astrama g je isto...

ovo crveno je antifriz, za stakla prati je ovo ispod, tesko je doc do dole, treba malo auto raskapat, a moguče da je pumpica smrznula ak nije bil autoglass unutra navrijeme pa badava motorek vrti, a moguče da je kamenac ak je stavljana obična voda prije :neznam:

Posted after 31 minutes 57 seconds:

isto tak vidim da te pere nervoza, a nema razloga ;)
ja sam ljepo pital za pojašnjenje ( ne zato kaj ja neznam de se koja posuda nalazi ) nego zato jer si loše objasnil, i spominješ nekoliko posudica, pa sam bil pristojan i nisam direktno pital dal si stavil autoglas u antifriz ;)

ponavljam nema razloga za nervozu i nepristojnosti jer tu ti budu svi pomogli kolko znaju i mogu, al na ljepo postavljeno pitanje, a ak te neko pita da pojasniš onda pojasni, jer TI imaš problem s autom a ne mi :bye:

p.s. inače uvjek stavljati samo destiliranu vodu, a ne običnu da se spriječi pojava kamenca... isto tak neka ljetna, a i zimska sredstva noname proizvođača rade talog pa zaštopaju pumpicu...
1. xr3i - leti
pena

PostPostao/la Hrvoje xyz » 20 ožu 2007, 17:44

neznam jel ovo rijeseno ,ja imo isti problem cijelu zimi na g-ici , stari mi ej to rijesio tak da je cijevcicu koja je sva bila nekak spigana odnosno kao ono precvikana , rastegnuo..
sad radi.

doduse malo previsoko sprica :lol
al radi.
Opl astra f 1,7 dizloooo 1995- prodajem u dijelove - motor,limarija, unutrasnjost
Hrvoje xyz

Sljedeće

Vrati se na: Astra G